Magyarország a világelitben: ennyivel nőnek a bérek 2025-ben (VIDEÓ)
Hazánk olyan országokat előz meg, mint Németország, Ausztria és Franciaország, de Románia is mögöttünk.
Hazánk olyan országokat előz meg, mint Németország, Ausztria és Franciaország, de Románia is mögöttünk.
Ráadásul itthon még a munkáltatók terhei is csökkentek, miközben az EU többi része növekvő terhekkel sújtja a munkaadókat. Varga Mátyás Zsolt írása.
Megzavart egy-két fejtegetést a statisztika az ATV péntek esti műsorában.
A friss KSH-adatok alapján úgy látszik, hogy az év egészében a bruttó átlagkereset 13,6 százalékkal növekedhet – véli a Makronóm Intézet elemzője. Ez, az éves átlagban is a 4 százalékhoz közel alakuló inflációval együtt jelentős, 8,9 százalékos reálbér-dinamikát eredményezhet. A két számjegyű bérdinamika ráadásul 2025-ben is fennmaradhat.
A friss KSH-adatok szerint az áprilisi, összesen 3,2 százalékos kiskereskedelmi forgalomnövekedést elsősorban a nem élelmiszer-kiskereskedelem ösztönözte. A Makronóm Intézet elemzője szerint a nem élelmiszer-kategória gyorsabb bővüléséhez hozzájárulhatott az óvatosság csökkenése. A forgalom várhatóan tovább növekszik a következő hónapokban a béremelkedés és a visszafogottabb infláció hatására.
Nagy Márton hangsúlyozta, a kormány célja, hogy az infláció leszorítását követően jövőre újra dinamikusan növekedjen a magyar gazdaság.
„A lakosság szeretné visszakapni az életét, ami az infláció előtt volt” – jelentette ki a gazdaságfejlesztési miniszter.
Egy diktátor gyengeségének és/vagy bukásának előszele, ha kinevetik.
A következő negyedévet tekintve esélyes, hogy kilábalunk a technikai recesszióból, a fő kérdés azonban mégis az, hogy éves tekintetben meg lehet-e állítani a gazdasági zsugorodást?